Растение месяца

ROŚLINA MIESIĄCA: Trawa ozdobna

OPIS:Trawa ozdobna najczęściej jest ozdobą skalniaków, oczek wodnych, rabat. Gatunków traw jest wiele. Trawa ozdobna jest łatwa w utrzymaniu i nie ma dużych wymagań w stosunku do gleby na której rośnie. Wystarczy im zwykła, mało przepuszczalna ziemia ogrodowa. Preferują miejsca o dużym nasłonecznieniu na przykład wrzosowiska, skarpy, ale w cieniu pod koroną drzew również będą wyglądać okazale. Coraz częściej są wykorzystywane do bukietów i kompozycji florystycznych. Trawy można również posadzić w pojemnikach i usadowić np. na tarasie.

CZYM ZACHWYCA: Trawy to rośliny długowieczne i wszechstronne. Nie mają szczególnych wymagań i można je sadzić prawie w każdym ogrodzie. Dodatkowo są odporne, nie są atakowane przez szkodniki i rzadko chorują.

JAK PIELĘGNOWAĆ:Trawy ozdobne są łatwe w uprawie. Młode trawy ozdobne, należy regularnie podlewać. Starsze są bardziej wytrzymałe i nie wymagają tak częstego nawadniania. Pielęgnacja jest stosunkowo prosta, trzeba jedynie pamiętać o właściwym cięciu rośliny. Trawy powinny być przycinane wczesną wiosną. Ścinamy żółte, zeschnięte liście, ok. 10 cm nad ziemią. Cięcie wykonujemy ostrymi nożycami. Po przycięciu trawy obsypujemy kompostem albo zasilamy odrobiną nawozu wieloskładnikowego. Pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzić z nawozem, ponieważ spowoduje to nadmierny wzrost traw, a co za tym idzie - zaczną się pokładać. Jesienią wystarczy wyciąć połamane łodygi przez wiatr. Suche liście mają za zadanie stworzyć barierę ochronną dla rośliny i chronić ją przed zimowym przemarznięciem.

W swojej ofercie posiadamy: Imperata cylindica Red Baron, Carex morrovii Ice Dance, Miscanthus sin. Fernen Osten, Miscanthus sin. Flamingo, Pennisetum alop. Hameln, Pennisentum alop. Moundry, Miscanthus sin. Zebrinus, Stipa tennuissima Ponytails